2012.06.16. Jízda ve FERRARI a zastávky cestou z pět

Název

2012.06.16. Jízda ve FERRARI a zastávky cestou z pět

Popis

V sobotu 16.6. jsem si užil dárek od Báry, díky Báro, svezení ve FERRARI 430, obsah 4,3 l, výkon 500 koní, točivý moment 460Nm, cena 4,5 mil.Kč. Zatraceně dobrý, fakt, že jo. Bylo to v Milovicích, kde jsou stále ještě velice patrné stopy po 22let trvajícím pobytu ruské armády - nafoceno. Cestou zpátky jsme se zastavili v Lysé nad Labem a prošli zámecký park.
Bylo to úžasné, opravdový zážitek, nicméně začátek byl trochu rozpačitý. Přijeli jsme na avizovanou adresu a to ještě docela komplikovaně, protože se v Milovicích konal první letošní rockový festival „Votvírák“ a v Milovicích bylo půl Česka a plno zákazů vjezdu. Adresu jsme našli, panelák po ruských oficírech nebudil důvěru, na zábradlí balkonu byl plakát „Svezeníčko“, obešli jsme barák a, … a NIC ! Na plakátu byl přilepen papír formátu A4 s odkazem na novou adresu: Náměstí 30.června 507. (30.června opustil poslední Rus Milovice). Čekali jsme (za ty peníze) nějaký repre salón se zázemím pro doprovod a výstavu luxusních vozů. Našli jsme to náměstí, číslo nějak nešlo najít. Stolek se slunečníkem, něco jako kde se prodávají třešně u silnice, vedle prodej zámkové dlažby a dalšího stavebního materiálu a traktor. Tak tam u toho stolku jsem „na stojáka“ podepsal smlouvu na svezení v autě za 4,5 mil Kč ! Takže nakonec také „zážitek“
Kvůli tomu festivalu se nejezdilo na letišti, což mi až tak nevadilo, rychle ale opravdu rychle jsem se svezl už mnohokrát, ale řídit FERRARI s 500HP po kroucených silnicích II.třídy, tam jsem si to vychutnal. První trasu jsem se „učil trasu a auto", ale druhou část jsem mu už dával pořádně „napít“. Všichni (porsche, Lamborghini, Corvette, …) jsme to měli na stejné trati na cca 30 mim. Já přijel o cca 5 min dříve, takže Hanka ani nestačila nafotit můj příjezd, který jsem provedl s menším efektem. „Už to měl v ruce“.

..........no a Hanka zjistila, že:
Milovice
Město Milovice leží v nížině středního Polabí nedaleko od Lysé n. Labem a Nymburka.
Na území dnešního města stávalo ve 14. století zemanské sídlo vladyky Holomka, které se v archivních listinách nachází pod názvem “villa Milewicz”- tvrz Milevice. První zmínka dle archiválií je ze 4.1.1396 v souvislosti s pozůstalostí po manželce Sperkově-Pavlíně. Ve znaku města je umístěna stříbrná hlava srny s krkem a zlatým jazykem, tento nejstarší doložený heraldický motiv se objevoval na středověkých pečetích rytířů z Milovic. Srna je umístěna v zeleném štítě s vybíhajícími třemi hroty k hornímu okraji stříbrné hlavy štítu. Zelená barva má připomínat bohatství lesů v regionu.
Nedílnou součástí historie je vznik vojenského újezdu Mladá v roce 1904, ve kterém působily tyto armády- rakouskouherská, československá, německá a sovětská. 30. června 1991 odešel z Milovic poslední sovětský voják, vojenský výcvikový prostor byl zrušen v roce 1995. V srpnu roku 1996 byla započata revitalizace bývalého vojenského výcvikového prostoru.
Zrekonstruováno bylo prvních 496 bytů a tak začal příliv mladých obyvatel. V současné době se město skládá ze čtyř částí: Milovice , Benátecká Vrutice, Mladá, Boží Dar a žije zde 9 100 obyvatel.
Za pomoci státních dotací dochází k dalším rekonstrukcím bytových domů a obnově infrastruktury města.

Lysá nad Labem
První zprávy o osadě Lysé (dnes osada Stará Lysá) se objevují v Kosmově kronice k r. 1037, kdy zdejší hradiště bylo jedním ze středisek knížecí moci v Čechách, kde se nacházela zdejší tvrz, na níž v 1. 1034—1035 pobýval oslepený kníže Jaromír. První zprávy o existenci hradu Lysé pocházejí až z r. 1291, kdy v jeho podhradí vyrostla tržní osada, která se dostala do majetku českých královen. Choť Václava II. Guta udělila listinou z r. 1291 Lysé četná privilegia a položila tak pevné základy k rozvoji městečka. V držení českých královen byla Lysá ještě za prvních Lucemburků, ale koncem 14. století se stala dědičným manstvím. V r. 1389 se zde uváděl Petr z Vartemberka a na Kosti. Za husitských válek byla Lysá zpustošena. Hrad i augustiniánský klášter byly za častých průchodů vojsk pobořeny a také ve městě bylo zničeno a poškozeno mnoho domů. Brzy po r. 1446 koupil Lysou Jan ze Smiřic (+ 1453). Na přelomu 15. a 16. století přestavěli Smiřičtí hrad na pozdně gotický zámek, o němž se však žádné podrobnější údaje nezachovaly. V r. 1529 zdědil panství Zdeněk Lev z Rožmitálu, ale již v r. 1535 je koupil Jiřík Wachtl z Pontenuova. Po jeho smrti (1542) koupil od dědiců v r. 1548 panství Lysou král Ferdinand I. Lysá se tehdy stala střediskem rozsáhlé lovecké oblasti Habsburků, kam král se svou družinou často zajížděl za lovem a zábavou. V r. 1558 však došlo ve městě k velkému požáru, při němž vyhořel i zámek. Renesanční přestavbu královského letního sídla provedl v 1. 1560—1564 B. Wolmut a dokončil ji v 1. 1592—1593 O. Aostalli. Bylo přestavěno prakticky celé východní křídlo bývalého zámku, z něhož vznikl samostatný objekt renesančního letohrádku, na němž Ferdinand I. a jeho nástupci často pobývali. ................ Dnes slouží zámek v Lysé nad Labem jako domov důchodců. .............. více na www.

Období

Statistiky

  • 105 fotek
  • 1 se líbí

Fototechnika

Olympus SP510UZ

Nastavení

Nahlásit album
Slevy 25 % platí na všechny dárky z fotek. Vytvořte si z vašich fotek snadno fotoknihu, plakát, fotky na zeď a další fotoprodukty. Sleva platí po zadání kódu: Vajicka
S kódem: Vajicka Akce platí do 14. 4. 2024
Zjistit více
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
2012.06.16. Jízda ve FERRARI a zastávky cestou z pět
Komentáře Přidat